Fitness dla seniorów – jak zacząć.

klub-fitness

Przede wszystkim bez pośpiechu

Trzeba pamiętać, że nie od razu Rzym zbudowano, ta sama zasada działa w sporcie, nasza sylwetka nie od razu ulegnie zmianie, ten proces wymaga trochę czasu, ale zmiany w naszym samopoczuciu będziemy mogli dostrzec już po pierwszych ćwiczeniach.

Ważnym krokiem jest wizyta u lekarza, to on musi pomóc zdecydować nam czy nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportu.

Od czego więc zacząć po uzyskaniu pozwolenia od lekarza? Jeśli nie mieliśmy wcześniej żadnej styczności ze sportem to najlepiej zacząć od codziennych, kilkuminutowych spacerów, aby lekko przyzwyczaić jego organizm do wysiłku, później czas spacerów, oraz ich intensywność możemy stopniowo zwiększać, jeśli zaś poczujemy, że spacery to zbyt mało, to będzie odpowiedni znak, że jesteśmy gotowi na fitness dla seniorów.

Najlepiej będzie jeśli poczytamy opinie o miejscowych klubach fitness organizujących zajęcia fitness dla seniorów, tak, aby wybrać ten najlepszy. Można również wybrać się na zajęcia próbne, kluby zazwyczaj zezwalają na jedną, darmową lekcję, aby każdy mógł sam zweryfikować czy forma prowadzonych zajęć mu odpowiada.

Co kiedy już wybierzemy klub fitness naszych marzeń?

sala treningowa fitness

Musimy pamiętać o wygodnym stroju do ćwiczeń, oraz o zapasach wody, która jest bardzo ważna podczas zajęć sportowych, najlepiej, aby była to woda niegazowana.

Jeśli chodzi o formę zajęć fitness to nie trzeba się ich obawiać, ponieważ kluby wybierają takie ćwiczenia, aby każdy senior mógł poczuć, że fitness dla seniorów to coś dla niego. Większość klubów fitness stawia na gimnastykę, która pozwala nam poprawić koordynację ruchową, oraz na lekkie ćwiczenia siłowe, pozwolą one rozruszać się naszym mięśniom, ale nie nadwyrężą ich.

Jak często powinno się chodzić na treningi? 2-3 razy w tygodniu to najodpowiedniejsza ilość, która pozwoli nam na uzyskanie doskonałych efektów, bez przeciążenia organizmu, pozostałe dni możemy wykorzystać, przykładowo wybrać się na półgodzinny spacer, który również wspomoże trochę naszą kondycję.

Polecamy:

imfit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *