Najlepsza odzież do crossfitu

Crosfit to program treningowy, jednocześnie siłowy i kondycyjny, oparty na stopniowym wzroście 10 głównych zdolności siłowych. W trakcie treningu rozwija się jednocześnie siłę i masę. Wyjątkowość treningu crossfitowego polega na jego intensywności, trening pozbawiony jest przerw pomiędzy ćwiczeniami czy nawet seriami ćwiczeń. Podczas jednej jednostki treningowej jednocześnie ćwiczy się podnoszenie ciężarów, atletykę i odporność krążeniową, oddechową oraz siłę i wytrzymałość układu mięśniowego, rozciągliwość mięśni, szybkość, psychomotorykę, równowagę i precyzję.

Tak ogromne obciążenia treningowe wynikają z charakteru tego systemu treningowego, który powstał jako program przeznaczony do szkolenia policji kalifornijskiej. Gdy okazało się, że przynosi spektakularne wyniki, został wdrożony do wielu innych formacji wojskowych.

Na czym polega crossfit?

Crossfit to codzienny, program ćwiczeń wykonywany w specjalny sposób i określoną ilość razy. Taki dzienny program zajmuje od 5 do 30 minut. Programów treningowych, czyli zestawów ćwiczeń powstało wiele, są one dostosowane do określonych celów, jednak wszystkie są niezwykle intensywne i wyczerpujące.

Jaka najlepsza odzież crossfit?

Crossit zakłada niezwykle intensywny a przede wszystkim zróżnicowany trening, dlatego odzież crossfit musi być bezwzględnie dostosowana do odmienności ćwiczeń. Podstawą do tego programu treningowego są buty. Muszą być wygodne i bardzo przyczepne. Szybka zmiana ćwiczeń, gwałtowne zmiany pozycji muszą opierać się na bezpiecznym obuwiu, dobrze amortyzującym i elastycznym.

Odzież crossfit to też spodnie, koszulka, legginsy. Wszystkie muszą zapewniać szeroki zakres ruchu. Ubrania powinny być dopasowane, ale nie krepujące, elastyczne na tyle, by poddawały się każdemu ruchowi. Spodenki damskie dopasowane, a jeszcze lepiej legginsy, dla panów krótkie spodnie, wystarczająco jednak swobodne by nigdzie nie uciskały. W ofercie sklepów jest też termoaktywna odzież crossfit, która pochłania pot i powoduje szybkie go wysychanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *