Ceny w sklepie jeździeckim

Paręnaście lat temu posiadanie na własność wierzchowca (jest różnica między koniem a wierzchowcem) stanowiło oznakę wielkiego luksusu. Niewielu Polaków było w stanie pozwolić sobie na taką formę rozrywki. Samo zwierzę kosztowało krocie, nie mówiąc już o osprzęcie, jaki trzeba było kupić w sklepie jeździeckim.

Na szczęście sytuacja zarobkowa polskiego pokolenia 30-latków poprawia się, a co za tym idzie – są oni w stanie pozwolić sobie na uprawianie sportów dotychczas zarezerwowanych dla wyższych sfer ludzkich. Jedną z nich właśnie jest jeździectwo.

Jazda konna potrafi dostarczyć sporo radości, lecz zarówno może szybko nas pozbawić pieniędzy, jeśli sklep jeździecki znajdzie w nas rozrzutnego klienta.

Minimalne wymagania sprzętu ze sklepu jeździeckiego

Do prowadzenia konia są potrzebne podstawowe elementy jego wyposażenia. Są to:

  • Siodło
  • Strzemiona
  • Derka i czaprak
  • Ogłowie, wędzidło i lejce

Do tego dochodzą jeszcze inne elementy, lecz nie są one konieczne. Sklep jeździecki posiada również stroje dla jeźdźców. Jeśli od razu nie będziesz decydował się na bryczesy, nie oszczędzaj na toczku, czyli kasku do jazdy konnej. Upadek z konia grozi poważnym urazem czaszki, a nie chciałbyś mieć problemów z kalectwem w młodym wieku.

Przeciętne ceny w sklepie jeździeckim

Każda osoba, która decyduje się na zakupienie sprzętu jeździeckiego, będzie musiała zapłacić sumę około 1200-2300 złotych, w zależności od ilości dobranego sprzętu w sklepie jeździeckim oraz jakości produktów. Tabela poniżej przedstawia zestawienie przeciętnych cen, jakich możemy spodziewać się w sklepie dla jeźdźców:

Siodło skokowe 3370 zł
Siodło wszechstronne 150 zł
Czaprak + owijki 220 zł
Pad i owijki 167 zł
Futro pod siodło 195 zł
Ogłowie 147 zł
Derka z polaru 115 zł
Ochraniacze 190 zł
Kaloszki 87 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *