Koła rowerowe – 29 czy 26 cali?

rowery na stojakach

Rowerzyści amatorzy rzadko zwracają uwagę na profesjonalny dobór akcesoriów. Nie wiedzą, a raczej nie doceniają zdolności zmiany warunków jazdy drobnymi inwestycjami. W artykule poznasz różnicę, wynikającą z wyboru kół rowerowych o rozmiarze 29”. Praktycznie każdy sprzedawany rower górski ma średnicę 26”. Jest to rzecz prosta w wyobrażeniu. Branża jednak zaczęła eksperymentować z mniejszymi oraz większymi rozmiarami. Warto znać przynajmniej podstawowe właściwości takich przekształceń. Być może już niedługo samodzielnie zmienisz warunki uprawiania rowerowego hobby.

Wiedza zwiększająca przyjemność jazdy rowerowej

Należy nadmienić, że dobry sprzedawca prezentuje rowery górskie w kilku opcjach wyposażenia, aby klient mógł dopasować produkt do indywidualnych kwalifikacji. To bardzo istotne, ponieważ „górale” da się zaobserwować w miastach, na szosach, a nie tylko na terenie uważanym za ekstremalny. Co proponują większe koła 29 cali? Ruch kół podczas jazdy staje się bardziej płynny. Następuje zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika roweru. Udoskonalona trakcja umożliwia bezproblemowe wchodzenie w poważniejsze przeszkody, załamania terenu, dziury. To zatem perfekcyjna opcja dla osób, bez wielkich umiejętności technicznych. Duże koła mają porównywalny standard w terenie i na jezdni, co się zdarza niezwykle rzadko. Na gładkich ulicach pokonują dystans znacznie szybciej. Rower górski zaczyna w takim momencie naśladować typowy rower szosowy. Wszystkie powyższe obserwacje wynikają z praktycznych doświadczeń. Co interesujące, cena kół większych nie szokuje, jednak trochę trudniej je znaleźć i dopasować do starszych modeli rowerów. Niestety wady rozwiązania też istnieją, ponieważ akceptacja nowego pomysłu wiąże się z uaktualnieniem dotychczas stosowanych akcesoriów. Zmieniając koła z 26 na 29 cali inwestujesz także w obręcze, dętki, itp. Przydałoby się już podczas wyboru roweru określić z jakiego standardu kół będziesz korzystał na co dzień.

Czy jesteś już gotowy na zmiany?

Rowerzystom amatorom nie poleca się oczywiście nagłych zmian. Poznanie innowacji rowerowych ma wiele wspólnego z podniesieniem efektywności treningowej, błyskawicznym pokonywaniem dystansów, a także podniesieniem bezpieczeństwa. Profesjonalni rowerzyści zauważą w prezentowanym rozwiązaniu duży potencjał. Rowery górskie to szansa na uprawianie pięknego sportu. Wykorzystaj szansę.

Rowery górskie to jeden z najlepszych sposobów spędzenia wolnego czasu. Ważne jest jednak, by odpowiednio przygotować rower przed jazdą i sprawdzić wszystkie jego komponenty. Jeżeli nie posiadamy roweru, warto zapoznać się z ofertą największych polskich producentów, by w ten sposób wybrać odpowiadający nam rower.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *